Referencie | Videá | Kontakty

Kontakt

902 303 104

Neznámá sekce

Tejpovanie ramena

Tejpovanie ramena

Tejpovanie kolenného väzu - kinesiotaping

V tomto vidonávode sa naučíte, ako za pomoci kinesiotapingu vykonávať tejpovanie kolenného väzu. Kotvy, zhruba 5 cm na začiatku a na konci kinezio tejpu, lepíme bez napätia. Prostrednú časť lepíme s napätím takmer maximálnym. Po aplikácii tejpovaciu pásku zažehlíme rýchlym trením dlaňou. Vzniknuté teplo potom aktivuje termosenzibilné lepidlo. Pri tejpovaní môže byť použitá tejpovacia páska Mueller o šírke 5cm.

Tejpovanie predného stehenného svalu pri bolesti kolena 2

Toto video je pokračovaním videa Tejpovanie predného stehenného svalu pri bolesti kolena. Koleno najprv mierne pokrčíme a nameriame dĺžku tejpu. Tejpovaciu pásku odstrihneme a zaguľatíme rohy, aby sme tak zamedzili ich odlepovanie. Koleno lepíme v miernom pokrčení asi 20 °. Aby bolo koleno v správnom uhle a bolo uvoľnené, môžeme pod neho umiestniť zrolovaný uterák, ktorý ho bude podopierať. Tejpovaciu pásku rozstrihnite uprostred a pod koleno nalepíte prostredných asi 8 cm s napätím 75%. Potom koleno pokrčíme a zvyšné konce dolepíme bez napätia. Po nalepení pásku zažehlíme rýchlym trením dlaňou, aby sme tak vzniknutým teplom plne aktivovali adhezívne vlastnosti lepidla. Pri tejpovaní sme použili tejpovaciu pásku TEMTEX o šírke 5 cm.

Tejpovanie predného stehenného svalu pri bolesti kolena

V tomto video návode vám ukážeme, ako za pomoci kinesio tapu vykonávať tejpovanie predného stehenného svalu pri bolesti kolena. Tejpovacia páska je lepená na pretiahnuté stehno bez napätia. Potom ohneme koleno a nastrihnuté pásky okolo neho nalepíme. Konce pások by mali byť nalepené na kožu, na ktorej drží lepšie ako na tejpe. Po nalepení pásku zažehlíme rýchlym trením dlaňou, aby sa vzniknutým teplom plne aktivovalo lepidlo. Pri tejpovaní môžeme použiť tejpovaciu pásku Mueller o šírke 5cm.

Tejpovanie bicepsu - kinesiotaping

Tejpovanie bicepsu - kinesiotaping

Tejpovanie vbočeného palca - hallux valgus - kinesiotaping

Tejpovanie vbočeného palca - hallux valgus - kinesiotaping

     predchádzajúce
1   2   3   4  
ďalšie     
spodni

 

 

 

 

 

© 2014 SPORTMEDIC
OBCHODNÉ PODMIENKY

 

 

 

 

 

REKLAMAČNÝ PORIADOK