Referencie | Videá | Kontakty

Kontakt

902 303 104

Neznámá sekce

Tejpovanie chrbta - kinesiotaping

V tomto videonávode sa naučíte, ako sa za pomoci kinezio tejpu môžete zbaviť bolesti chrbta v bedrovej oblasti. Tejpy sa aplikujú v predklone, aby došlo k pretiahnutiu lepenej oblasti. Lepíme ich nenatiahnuté, aby po narovnaní vznikol rozdiel dĺžky kože a tejpu. Tie potom nadľahčujú pokožku a tým zbavujú bolesti. Po nalepení, ešte keď je chrbtica v pretiahnutí, tejpy zažehlíme rýchlim trením dlaní, aby sme plne aktivovali lepidlo. Pri aplikácií môže byť použitá tejpovacia páska Mueller šírka 5cm

Tejpovanie ramena - kinesiotaping

V tomto návode sa naučíte, ako za pomoci kinesiotapingu vykonávať tejpovanie ramena. Táto aplikácia vám pomôže pri bolestiach ramenného svalu, napríklad keď je natiahnutie. Tejpovaciu pásku nanášame na pretiahnutú partiu, aby po návrate do pokojovej polohy došlo k nariaseniu pásky, ktorá potom odťahuje kožu od svalu, a tým znižuje bolesť a napomáha regenerácii. Pri tejpovaní môžeme použiť kinezio tejpy MUELLER v šírke 5cm.

Tejpovanie členku - kinesiotaping

V tomto videonávode vám ukážeme, akú metódu kinesiotapingu môžeme vykonávať tejpovaním slabého alebo poraneného členku. Obe Tejpovacie pásky sú lepené asi s 25% napätím. Prvých 5cm na začiatku a konci nanášame bez napätia. Potom čo sú kinezio tejpy nalepené, je dôležité ich zažehliť rýchlim trením dlaňou, aby sa plne aktivovali ich adhezívne vlastnosti. Pri aplikácií môžeme použiť kinezio tejpovaciu pásku Mueller 5cm.

Tejpovanie kolena - kinesiotaping

V tomto videonávode vám predvedieme, ako metódou kinesiotapingu vykonávať tejpovanie kolena. Pri tejpovaní môžeme použiť kinezio tejpy MUELLER v šírke 5cm.

Poznámka: Tejpovanie kolena v tejto videoukážke je priestorová korekčná technika, tejpovacia páska je v tomto prípade nanášaná bez ťahu.

Tejpovanie achilovky a lýtka - kinesiotaping

Fyzioterapeutka Jitka Kobrová vám predvedie tejpovanie achilovky a lýtka metódou kinesiotapingu, pri ktorej môžeme pužíť kinezio tejpy MUELLER o šírke 5 cm. Pred aplikáciou tejpovacej pásky na pätu sme použili lepidlo na tejpy.

Poznámka: Tejpovanie achilovky je korekčná technika, preto použijeme ťah 50-75% (začiatok a koniec bez napätia). Tejpovanie lýtka je inhibičná technika, preto je tejpovacia páska prikladaná s minimálnym ťahom.

Tejpovanie kolena


Václav Dvořák vám tentoraz ukáže ako postupovať pri tejpovaní kolena. Tejpovanie kolena je spoločne s tejpovaním členku najčastejšou aplikáciou fixačnej tejpovacej pásky. Pri tejpovaní sme použili farebné tejpovacie pásky MUELLER MTape ® Team Colors a MUELLER EuroTape ™ Platinum v šírke 3,8 cm, čo je základná fixačná tejpovacia páska od Muellera. Pre odstránenie tejpu odporúčame použiť rezák na tejp MUELLER Tape Cutter Economy.

Poznámka: Po tejpovaní kolena sa prejdite. Ak vás bude tejpovacia páska na kolennom kĺbe škrtiť alebo inak obmedzovať, odstráňte tejp a zatejpujte koleno znova.

 

 

 

 

     predchádzajúce
1   2   3   4  
ďalšie     
spodni

 

 

 

 

 

© 2014 SPORTMEDIC
OBCHODNÉ PODMIENKY

 

 

 

 

 

REKLAMAČNÝ PORIADOK